Queen of the Dead

Autor: Stacey Kade
Originální název: Queen of the Dead
Český název: Zamilované duše
Knižní série: The Ghost and the Goth (Mezi nebem a zemí)
Díl: druhý
Žánr: paranormálno, duchové, mediátor

Anotace na Goodreads: Poté co byla ze světla poslána zpátky, se Alona Dare – bývalá královna školy, současná Královna mrtvých – přistihne při dělání něčeho, co by nikdy nepředpokládala: pracuje. Místo, aby trávila dny tím, že bude zdokonalovat své tělo pořádným opálením u bazénu (což byla její typická rutina, když byla… vy víte co… naživu), musí se nyní Alona zaměřit na potřeby dalších ztracených duší.

Po jejím boku v celém tomhle “pomáhání ostatním” stojí Will Killian: společenský vyvrhel, médium a někdo, na kom Aloně záleží víc, než je jí libo. Ale dřív než může učinit konečné rozhodnutí o jeho statusu “kamarád” nebo “více než jen kamarád”, objeví doma problémy. Její mám vyhazuje její nejcennější věci a její táta čeká nový přírustek do rodiny se svou novou zlou manželkou. Je možné, že se její rodina už prostě posunula dál? Hej! Vždyť je po smrti jen dva měsíce! Naštěstí zná osobu, která tomuhle všemu může učinit přítrž.

Bohužel pro ni, Will má v hlavě úplně jiné věci a Mina, mladé (a pěkné) médium, je na úplném vršku žebříčku. Je jednou z prvních, kterou Will kdy potkal – kromě jeho otce – a možná může znát odpovědi na Willovuproblematickou minulost. Ale může jí věřit? Alona si okamžitě ve svém sloupečku zaškrtne “ani náhodou”. Ale Will je ochoten to zjistit, i když to znamená nechat stranou ublíženou a naštvanou Alonu, což není zrovna dobrý nápad.

Nakladatel: Hyperion Books for Children (EN)
Počet stran: 266 (EN)
Vazba: Brožovaná i vázaná (EN)
Vydání v USA: 31.5.2011
Vydání v ČR: září 2013

Moje hodnocení:

 
 
 
Moje hodnocení obálky:

 
 
 
Datum četby: 5 dnů, květen – červen 2011, v angličtině

Reakce bezprostředně po dočtení knihy: Pěkná polízanice…

Oficiální stránky knihy
Oficiální stránky autora
Oficiální blog autora

Můj názor (obsahuje spoilery):
První díl série, The Ghost and the Goth, jsem četla s trochou podezíravosti, protože si nemyslím, že by mohlo být něco lepšího než Mediátor, ale šanci jsem další duchařině přece jenom dala. A udělala jsem dobře, protože se mi kniha opravdu líbila. Byla prostě jiná a dost vtipná. Jenže ke dvojce jsem přistupovala s obavami, jelikož většinou bývají druhé díly horší než ty první (pokud jsou ty první dobré).

Pokračujeme tam, kde jsme skončili. Alona sice odešla za světlem, ale něco ji donutilo se vrátit zpátky. Takže teď sice je na světě, ale je pořád mrtvá. Je pořád duch. Ovšem v přítomnosti Willa to zase tak moc nevadí, protože Alona dostává svůj lidský “tvar”. A navíc se může s Willem muchlovat. Krom toho spolu pracují jako mediátorské duo, kdy se Will snaží pomoct duším mrtvých lidí, zatímco Alona to všechno řídí.

Jenže vyskytl se jistý problém, nebo možná rovnou problémy. Alonina matka začíná vyhazovat její věci a jejímu otci by se měla narodit druhá dcera. Vypadá to, jako by na Alonu všichni zapomněli a to ona rozhodně nehodlá nechat jen tak. A pak je tu Will. Ten nejpíš natrefil na někoho, kdo má podobné schopnosti a ten někdo je holka, která Aloně pěkně brnká na nervy. Problémy, problémy…

Kniha mě bavila o trošičku méně než první díl a to z toho důvodu, že jsem dokázala místy předvídat, co se bude dít. I když je pravda, že ne vždycky jsem na všechno kápla. Stacey píše poutavě, nutí vás to číst a číst. Dobré je i střídání vypravěčů příběhu – jednou Alona, jednou Will – člověk tak vidí, co se děje i v době, když ti dva spolu nejsou.

Alona je pořád Alona. Líbí se mi na ní, že i když je místy sobecká a sebestředná, vidí do lidí jako nikdo a dokáže je odhadnout. Plus má v mnoha věcech pravdu. Will v tomto díle odhaluje pravdu o svém otciminulost svého otce. To mě zase tak nepřekvapilo, jen se bojím, co z toho dál vzejde. Společně tvoří skvělou dvojici a mrzí mě, že v knize nebylo více jejich “romantických” chvilek. Doufám, že se jich víc dočkám v pokračování.

Pokračování se mi líbilo. Celou dobu jsem čekala, co se z toho vyvrbí a ten konec byl do jisté míry předvídatelný. Ovšem teď jsem ještě víc napnutá na poslední díl. Jsem zvědavá, jak to Stacey vyřeší. Třetí díl ještě nemá název, ale teoreticky by měl vyjít v roce 2012.

Kromě toho Stacey plánuje další trilogii, jejíž první díl s názvem The Rules vyjde v roce 2013. Má jít o dívku, která byla stvořena na základě experimentu a teď se skrývá. Snaží se zapadnout jako obyčejná šestnáctiletá holka a drží se pevných pravidel. Jenže jak už to tak bývá, objeví se kluk, který způsobí, že je ochotná pravidla porušit. Vypadá to docela zajímavě.

Syki

Nejpohodlněji se cestuje na stránkách knih. A já cestuju velice ráda a často.

You may also like...

2 Responses

  1. KateZ napsal:

    >Vypadá to na dobré počteníčko 🙂 Rozhodně přidávám do "to-read" a těším se na The Rules – vypadá to dobře 🙂

  2. *Emmgirl* napsal:

    >Vypadá to velice dobře, takže se budu snažit, přečíst si to. :))

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..