Letní obálky (1)

Úterý je tady a přichází první zastávka našeho speciálního letního meme. Cílem je vybrat si jednu, dvě, maximálně tři knižní obálky, které nám nějakým způsobem evokují léto, čas odpočinku a dovolených.

Já jsem si pro tento týden vybrala rovnou 3 knihy jedné série: 

The Summer I Turned Pretty

Jenny Han
Některá léta jsou prostě souzená býti pěkná. Belly měří svůj život od léta k létu. Všechno dobré, všechno kouzelné, se stane mezi červnem a srpnem. Zimy jsou dobré jen na odpočítávání týdnů do dalšího léta. Je to místo, které je daleko od plážového domu, od Susannah a co je důležitější, od Jeremiaha a Conrada.

It’s Not Summer Without You

Jenny Han

Bývávalo zvykem, že Belly odpočítávala dny do léta, dny do chvíle, kdy byla zase s Conradem a Jeremiahem. Jenže tento rok ne. Ne od chvíle, kdy Susannah znovu onemocněla a Conrad se přestal starat. Všechno, co bylo správné a dobré, se rozpadlo a zanechalo Belly s přáním, aby léto nikdy nepřišlo.


We’ll Always Have Summer

Jenny Han

Jsou to už dva roky, co Conrad řekl Belly, aby šla s Jeremiahem. Od té chvíle byli oba dva nerozluční, dokonce chodili na stejnou vysokou. Jenže jejich život nebyl zrovna ten nešťastnější. Ne tak, jak by si Belly představovala.

Tyhle knihy mají v názvech přímo slovíčko léto (summer) a taky se obsahově okolo léta a prvních lásek točí. Série je velice oblíbená a nedávno vyšel poslední díl. Já osobně se však na knihy v dohledné době nechystám, protože už z obsahu je mi jasné, že budou dějově hodně hrát na city. A já zrovna teď nemám slzavé období. Knihy mi celkově obálkami evokují léto. Jsou světlé a barevně velice hezké. 

Pokud vás letní obálkové meme zajímá, podívejte se sem.

Syki

Nejpohodlněji se cestuje na stránkách knih. A já cestuju velice ráda a často.

Taky by se vám mohlo líbit...

2 Responses

  1. prudent.wolf napsal:

    >Tá posledná mi pripomína skôr jeseň, neviem prečo 🙂

  2. annejude napsal:

    >Série má moc pěkné, takové čisté a jednoduché obálky. Nejvíce letní mi připadá první – ty tváře ozářené sluncem jsou prostě skvělé.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..