>Waiting on Wednesday (23)

>

Týdenní meme, které pořádá Breaking the Spine. Cílem je vybrat si vždycky jednu knihu, kterou si chcete přečíst. Pro tuto středu vybírám:

Clockwork Prince
Cassandra Clare

V magickém podsvětí viktoriánského Londýna konečně Tessa Gray nalezla bezpečí, u Lovců stínů. Ale bezpečnost vezme za své v momentě, kdy se pokusí vyměnit hlavu Institutu a její ochránkyni, Charlotte.

Pokud Charlotte ztratí své místo, ocitne se Tessa na ulici a stane se snadnou kořistí pro Magistra. Ten chce její sílu použít pro své vastní temné cíle.

S pomocí pohledného s sebedestruktivního Willa a divoce oddaného Jema, Tessa zjistí, že válka mezi Magistrem a Lovci stínů je hluboce osobní. Viní je z dávné tragédie, která rozbila jeho život. Aby odhalili tajemství minulosti, cestují od mlhou zahaleného Yorkshire po zámek obestřený hrůzou, od chudinských čtvrtí Londýna po kouzelné taneční sály, kde Tessa odhalí, že pravda o jejich rodičích je hrozivější než si představovala. Když se setkají s démonem, který má varování pro Willa, dojde jim, že Magistr ví o každém jejich kroku a že je někdo z jejich řad musel zradit.
Tessino srdce je stále více přitahováno k Jemovi, ale přitom pořád touží po Willovi, i když je nevrlý a stále ji vyvádí z míry. Jenže něco se ve Willovi změnilo. Zeď, kterou kolem sebe postavil, se začíná hroutit. Může snad Magistr osvobodit Willa od tajemství a dát Tesse odpovědi na otázku, kdo je a proč se vůbec narodila?
Zatímco pátrají po Magistrovi a zjištěná pravda je uvádí v nebezpečí, přijde Tessa na to, že když se láska a lži smíchají dohromady, mohou poškodit i ta nejčistší srdce.

Na pokračování série The Interval Devices se opravdu moc těším. Hlavně tedy na Willa. Po prvním díle jsem si ho velice oblíbila a jsem zvědavá, co se o něm dozvím v druhém díle. Clockwork Prince ve Státech vychází 6.prosince 2011.

Syki

Nejpohodlněji se cestuje na stránkách knih. A já cestuju velice ráda a často.

Taky by se vám mohlo líbit...

1 Response

  1. Anonymous napsal:

    >sebedestruktivní Will :D:D

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..