>Letem knižním světem (20.6. – 26.9.6.2011)

>

Co se za týden událo nového…

Knižní nadílka

Vypadá to, že se situace na našem knižním trhu začíná vylešpovat. Není to tak dávno, co jsme lamentovali na nedostatkem překladů zajímavých zahraničních bestsellerů. No, teď už si můžeme stěžovat trochu méně. Můžeme se těšit na plno nových překladů. Baronet ještě tento rok vydá 9.,10. a 11. díl knižní série z pera Charlaine Harris. Dále nás čeká 8.,9. a 10. díl série Bratrstvo Černé dýky, spolu s kompletním průvodcem. A to od Baroentu ještě není všechno! Mají v plánu vydat i 2 knihy ze světa série Night Huntress, konkrétně První rudá kapka a Věčný polibek temnoty. Vypadá to, že se chystají vydat i knihu Zrozena o půlnoci, která mě opravdu nadchnula. Těžko říct, jaké obálky knihy budou mít. Baronet má ve zvyku tvořit si své vlastní a víme, jak to pak dopadá.

U Egmontu se můžeme těšit na třetí díl série Zavržený, který se bude česky jmenovat Ticho. Dočkáme se i druhého komiksového dílu Stmívání a knihy Balthazar ze série Akademie Evernight. Nově se objeví i první kniha série od Rachel Ward, Čísla, v říjnu ji pak bude následovat druhý díl Chaos.

Argo vydá třetí díl série Vlci z Mercy Falls, Navždy, a třetí díl série Nesmrtelní, Země stínů. Domino si možná pospíší a překladu Bloodlines od Richelle Mead a druhého dílu Sukuby, Na vrcholu se dočkáme dřív. BB/art vydá třetí a čtvrtý díl Modré krve příští rok a druhý díl série Luxus, Intriky ještě teď v říjnu. Do budoucna má v plánu vydávat sérii Strange Angels.

Fantom Print začne vydávat sérii Night Huntress od Jeaniene Frost. Tento rok se ještě dočkáme čtvrté knihy o Rachel Morgan, šestý díl o Mercedes Thompson vyjde rok příští. V plánu mají i novou sérii Greywalker od Kat Richardson a sérii Skinners od Marca Pelegrimase. Fragment na podzim chystá velice oblíbenou sérii Dream Catcher od Lisy McMann. Bude pokračovat ve vydávání Upířích deníků a začne nově vydávat i Stefanovy deníky. V září se dočkáme poslední dílu Percyho Jacksona a nejspíš i další knižní série Ricka Riordana, Kane Chronicles.

Za tyto informace o knihách velice děkuji všem knižním bloggerkám, které si daly tu práci a informace nashromáždily. Já jsem je jenom spojila do jednoho celku a přidala k nim své vlastní.

Nové obálky

Kromě knižní nadílky se nově odhalily i obálky knih v pokračování oblíbených sérií. Známe obálky posledního dílu Percyho Jacksona, obálku druhého dílu Krásných mrtvých a Tajného kruhu. Obálka Nádherné temnoty je venku už delší dobu, ale mně se líbí, takže ji sem šoupnu. Slováci se drží osvědčené a krásné obálky Preklatie vlkov, doufejme, že se takové verze dočkáme i u nás.

Pottermore odhalen

Už všichni víme, co je záhadný Pottermore – komunitní portál pro fanoušky světa Harryho Pottera. Díky Mugglenet se ale můžeme podívat na to, jak bude tohle propojení fanoušků se světem knih nejspíš vypadat: hlavní stránka po přihlášení, Bradavický expres, Velká síň o Vánocích a šachovnice v prvním díle HP.

Ještě se u Harryho Pottera zastavíme. Nově koluje internetem větší množství parodií na Harryho knihy i filmy. Mezi ty zdařilejší, které mě dokážou rozesmát, patří právě Hallows. Televizních spotů na Harryho přibývá, momentálně jsme na čísle 9. Podívejte se na všechny spoty: první, druhý, třetí, čtvrtý, pátý, šestý, sedmý, osmý a devátý. Myslím, že nejvíc nového toho je v sedmém, osmém a devátém. A pokud si chcete „vychutnat“ dvousekundovou video ochutnávku boje Molly a Bellatrix, podívejte se sem.

Já, knihy a blogování

Snažím se ve čtení knih dohnat to, co jsem zameškala. Ne, že by se mi to dvakrát dařilo. Ještě pořád mám 5 knih na zrecenzování pro nakladatelství a Putování mi taky stojí, což mě snad štve ještě víc. Nějak nevím, kam dřív skočit a co dřív udělat. Doufám jen, že tím příliš netrpíte a stále na můj blog chodíte rádi. Včera jsem s Abyss pro vás naplánovala něco zajímavého, co vás snad bude bavit. Ještě to není stoprocentně dořešené, takže vám víc říct nemůžu, ale vše se brzy dozvíte.

Syki

Nejpohodlněji se cestuje na stránkách knih. A já cestuju velice ráda a často.

Taky by se vám mohlo líbit...

1 Response

  1. Anonymous napsal:

    >ahoj chtěla bych se tě zeptat kdy vyjde percy jackson poslesdní z bohů předem díky za odpověď 😀

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..