>Vražedná pomsta – rekapitulace (2)

>

S menší odmlka díky mému včerejšímu celodennímu kurzu a dneska pokračujeme dál. Rekapitulace zachycuje mé myšlenkové pochody a postřehy zaznamenané během čtení druhého dílu, tudíž je opět vysoce spoileroidní. Opět se můj pohled na věc může lišit od toho vašeho, takže berte všechno s rezervou.

.:Vražedná pomsta – druhá část:.

Vývoj první části knihy mě moc nepotěšil, ale chápu proč se stalo to, co se stalo… A myslím, že tak nějak i tuším, co bude následovat. Přesto si jsem jistá tím, že mě Suzanne zase něčím nepředvídatelným dostane.

~ Kapitola 10 ~
Takže v Osmém kraji vážně došlo k povstání a Katniss kromě zvěře skoro ulovila i dvě uprchlice. Třináctý kraj!?! Já to tušila! Já tušila, že je na tom něco divného… a ta teorie s opakovaným záběrem je zajímavá. O co, že to je pravda! A jestli přece jenom ano. Co se s tím krajem stalo? Pokud jsou naživu, proč nepomohli ostatním? A plot je pod proudem… ajajajaj.

~ Kapitola 11 ~
To se taky dalo čekat, když mají v kraji nového hnusného mírotvorce. Lidi okolo nejsou hloupí, Katniss… Ha! A už si ji přišli zkontrolovat. Aww… zase Peeta. Neříkejte mi, že k němu Katniss pořád nic necítí. Jinak by s ním netrávila tolik společných nocí. Ve vší počesnosti ovšem. Ale i tak je to ohromně sladké a zároveň dost smutné. Navíc spolu pracují na knize. Já pořád čekám, kdy té Katniss dojde, že ho miluje. Jo, já vím, že to není kniha postavená na nějaké romantice, ale na příběhu… ale přesto! A má teorie o existenci Třináctého kraje začíná získávat své obrysy.

~ Kapitola 12 ~
Povstání i ve Čtvrtém kraji? Olalááá! No konečně se začíná něco dít! Konečně se lidé bouří. Jo, nejspíš to ještě bude hodně krvavé, ale konečně se něco děje. A myslím, že za to může Katniss. Jejich Reprodrozd. Symbol. 75. ročník Hladových her – Čtvrtohry. Téma je… ???!!!??? To jsou ale hovada!

~ Kapitola 13 ~
Jak? Proč? Snow o.O Jasně, chtějí všem ukázat, že ani vítězové nejsou v bezpečí. Chtějí všem ukázat sílu své moci. Chtějí se nejspíš zbavit i rebelující Katniss. Kapitol. Měl by brzo padnout. A Peeta! No páni! Peeta se do toho teda pořádně obul a jde na to ohromně chytře. Nechápu, jak o něm někdo někde mohl říct, že je zženštilý a vůbec to není ten pravý pro Katniss. Jo, jsem zase u těch citů. Bite me! Copak by měla zůstat s Hurikánem? Jak se ten holobrádek dosud projevoval? Jenom majetnicky, žárlivě, urážlivě a děsně rebelsky. Vykládá, jak mu na lidech záleží, ale připadá mi, jako by mu záleželo jen na něm a na jeho cílových objektech. Hurikán je strašně horká hlava a žene Katniss do věcí, do nichž by sama třeba ani nešla. Což o to, ono to je někdy možná dobře, protože Katniss častokrát dost dlouho trvá, než na něco kápne… přesto si nemyslím, že by ti dva měli být spolu. A vy všichni, co tvrdíte opak, jste blázni! 😀 A uvidíte, že mám určitě pravdu.
~ Kapitola 14 ~
Peeta se sakramentsky dobře snaží připravit. Musíte uznat, že když se pro něco rozhodne, hodlá to dotáhnout do konce. Haymitchovy Hladové hry… No ježišikriste.

~ Kapitola 15 ~
Takže už je to tady zase. Nové hry, staří splátci… Finnick na scéně a laškuje… Kravský oblek s plameným opaskem? 😀 😀 LOL Johanna se mi líbí 😀 A avoxové jsou dva. Kapitol vždycky dokáže ukázat svou moc…

~ Kapitola 16 ~
Z Haymitche je zase trenér… nová taktika… a trénink. Dratkie a Diod. Možná spojenectví… hmmm… Zajímalo by mě, co se z těch splátcvů vyklube. A jde se na předvádění se před tvůrci her. No ale kuš Katniss! Tím jsi mě teda dostala…

~ Kapitola 17 ~
A nejspíš jsi tím nedostala jenom mě. A jak se zdá, Peeta taky šokoval. No pěkně se nám to vybarvuje teda. Tohle bude síla. A k tomu jim za to ještě dali 12 bodů! No, pokud už předtím neměli na čele namalovaný obrovský terč, tak teď už určitě pozornosti neuniknou. Peeta si i v hnusné době dokáže najít něco hezkého. To se mi na něm líbí. Rozhovory… a Katniss zase provokuje. Vlastně provokuje Cinna. To se neobejde bez následků…

~ Kapitola 18 ~
A Peetův rozhovor. O co, že lidi zase něčím šokuje. No OMG! Taky že jo! OMG 😀 Katniss je těhotná. A splátci se drží za ruce – revolta, veřejně. „Hlavně nezapomeň, kdo je tvůj nepřítel.“ Co to sakra?! Že by? Že by se osnovala vzpoura i v aréně? Cože? A jde se do arény… a ježiši… chudák Cinna.

……………………………………………………………………………………………………………………..

No páni! Takovýhle vývoj událostí jsem rozhodne nečekala! Jestli se mi v jedničce zdálo, že je princip her zvrácený… teď se mi hry zdají ještě zvrácenější. Splátci jednou přežili, ale podruhé už přežít vůbec nemusejí. Hnus. Černočerný hnus. Je mi z toho zle, smutno a strašně mě to celé štve. Protože si myslím, že se stane něco ještě horšího. Celkově se mi však tahle kniha rozhodně líbí víc než první díl. Obsahově se mi zdá mnohem silnější a víc mě baví. I té Katniss už víc fandím. Líbí se mi, jak si k Peetovi pomalu začíná budovat jistý vztah a záleží jí na něm. Jen jí ještě netrknulo, že ho taky miluje a já mám strach, aby na to nepřišla, až bude pozdě.

Syki

Nejpohodlněji se cestuje na stránkách knih. A já cestuju velice ráda a často.

Taky by se vám mohlo líbit...

5 Responses

 1. napsal:

  >Tak jo, tak jo.. klid.. dobře, už se mi víc líbí druhý díl. Jak se tam proboha může dít tolik věcí ?! Jak to mám stíhat pobírat ?! Ne, dobře! 🙂
  Ve druhé části už se vážně děje hodně věcí!
  To, co předvedli tvůrcům her. Pravda, když jim dali dvanáctku tak musí být zaručeně po nich!! o.O .. Peetův rozhovor?!?! Asi sem měla docela podivnou reakci když jsem to četla, měla jsem při té části neskutečný výbuch smíchu, který se pak znenadání zastavil po tom, co provedli Cinnovi!! Parchanti!! ://
  Ne, ne.. Musím číst, číst!! Děsím se toho, co bude dál.. :((
  p.s. je parádní číst tvoje pocity během čtení!! 🙂

 2. Anonymous napsal:

  >V tejto časti mám Peetu nejako radšej. Gale je síce fajn…ale nie tak ako Peeta. A to, že pobozkala Galea…ach, chudák Peeta. Bude to mať s Katniss ešte poriadne ťažké.

 3. Kate napsal:

  >Tahle druhá část mě do děje tedy vtahuje rychleji než ta první a než bys řekl švec, mám ji přečtenou. To, co udělali Cinnovi se dalo čekat, za to, co provedl… Ale že se mu to podařilo. Měla jsem úplně jasnou představu těch šatů, jen nevím, jak se mu něco takového mohlo povést… Každopádně je to hnus, co dělá Kapitol a ten děsný Snow! Nemám ho ráda! Ale to asi více lidí, že 😀 No, už si nejsem jistá, co bylo v téhle části a co v další, takže se už nebudu moc rozepisovat. Jsem zvědavá, co napíšeš k další části, už je to docela dlouho, tak snad se dočkáme tvého celkového hodnocení 🙂

 4. Syki napsal:

  >Kate: Pokračování určitě bude. Mám poslední rekapitulaci druhého dílu rozepsanou už delší dobu, ale pořád jsem neměla čas ji dokončit a vydat (kvůli státnicím, práci). Chci celé Putování dojet s plnou parádou 🙂

 5. Kane napsal:

  Když jsem se dozvěděla téma 75. her, měla jsem stejnou reakci. 😀 I teď mě to dokáže naštvat a vzbuzuje to ve mně silné emoce a to jsem to četla už před nějakou dobou. 😀 To co udělala Katniss před tvůrci bylo skvělé. Něco takového se od ní dalo čekat. Už ani nevím, co udělal Peeta, ale vím, že mě to překvapilo, nečekala jsem to od něj.
  Kane recently posted..ProjektyMy Profile

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..