>Chat s Michelle Zink

>

Michelle Zink

V lednu u nás vyšel první díl série Proroctví sester. Druhý díl s názvem Guardian of the Gate u nás v ČR vyjde někdy na přelomu 2011/2012. Třetí díl Circle fo Fire má ve státech vyjít 1.srpna 2011. Možná jste první díl už četli, možná ne. Přináším vám překlad chatu s Michelle Zink, který pořádaly Mundie Moms.

Upozornění: Chat může obsahovat spoilery.

Chat

Julie M: Jak jsi přišla na nápad na knihy?
Michelle: Celá trilogie Proroctví vznikla na základě legendy o Pozorovatelích, podobá se to způsobu, jakým Sophia řekne Lie o proroctví! Byla jsem až šíleně fascinovaná anděly a démony!
Loretta: Proroctví sester bylo tak dobře napsané… emocionální, lyrické, poetické… Jak jste dokázala, aby do sebe vše tak dobře zapadalo?
Michelle: Ehm, musím říct, že píšu za pochodu. Nemám vymyšlený náčrt knihy. Jen jsem nechala příběh, aby mi sám řekl, kudy chce jít. (…) Jen pro upřesnění. Nikdy si nepíšu náčrt. Jen  napíšu pár věcí a opravím je později, pokud to nefunguje.
Pam: Ostrov, na kterém sestry žijí, mi připomíná Avalon. Přišel nápad z nějaké jiné tradice nebo jste také přemýšlela o Avalonu?
Michelle: MYSLELA jsem na Avalon. Pěkná trefa!
Jeremy West: Která kniha ze série se psala nejsnáze?
Michelle: Dobrá otázka, Jeremy. Nejsnáze se mi psala kniha třetí. Skoro vůbec jsem ji nemusela editovat, protože jsem už od začátku věděla, jak to skončí.
Tabitha: Jak vypadá Váš normální den? Kdy a kde píšete? Dáváte si nějaký denní psací cíl?
Michelle: Během školního roku si dávám cíl napsat za týden takových 10 000 slov. Napíšu 2-3 knihy za rok, ať už je prodám nebo ne, protože jsem švihlá osoba a udržuje mě to při rozumu. Během léta píšu rychle a volně, pokud to nemusím editovat 🙂

Spring: Jelikož se Vaše kniha odehrává v roce 1890, ovlivnily vás nějak knihy této doby, nebo jste musela sbírat hodně informací, aby to dobově sedělo?
Michelle: Nehledala jsem tak moc, jak by sis možná myslela. Vlastně jsem byla zprvu hodně překvapená, když to lidé začali zařazovat do historické fikce, protože pro mě to vždycky bylo hlavně fantasy. Nechtěla jsem se moc patlat v detailech.
Anna Moore: Jaké jsou Vaše plány po ukončení série Proroctví sester? Plánujete psát nějakou knihu založenou na stejném světě?
Michelle: Zrovna teď neuvažuju o tom, že bych psala nějakou knihu ve stejném světě. Ale mám potencionální gothickou knihu…
Nini: Michelle, existuje specifický způsob výběru obálky? Snaží se vykreslit určitou část příběhu?
Michelle: Hodně lidí se mě ptá na barvu očí sester-modelek na obálce. Je to takhle… sestry-postavy mají stejnou barvu očí, tak jak to píšu v knize… ale můj nakladatel se rozhodl být trochu kreativní, takže se dívky trochu liší. Ale faktem je, že modelky na obálce jsou opravdu dvojčata!

LaurenAshleyMay: Michelle, jen by mě zajímalo… Co znamená ten motýl na obálce druhého dílu?
Michelle: Wow, Lauren! Nemůžu uvěřit tomu, že víš, že jde o motýla! Musíš mít super zrak o_O Ale šlo jen o brož, kterou stylisté použili, aby dodali lepší výraz obálce.
(poznámka: zkoumala jsem obálku druhého dílu a to modré, co čouhá modelce z pláště, je zmiňovaný motýl)
YA AddictYA Addict: Nevím, jestli se na to už někdo neptal… ale jak jste přišla na jména postav?
Michelle: Přišla jsem na jména svých postav stejným způsobem, jakým to dělám vždycky – vymýšlím si je a zkouším, dokud to nezní dobře.
Stephanie Train: Vydáte někdy knihu z pohledu Alice?
Michelle: Celá série bude z Liina pohledu, ale Alice hraje ve třetím díle mnohem větší roli. Budu na své stránce v průběhu dalších měsíců publikovat nějaké kratší příběhy, abych všechno pospojovala a alespoň jeden z nich bude z Alicina pohledu.
(poznámka: *obrovský výkřik zklamání*)

Opět jsem přeložila to, co mě zajímalo a zaujalo. Druhý díl jsem ještě nečetla, ale chystám se.

Syki

Nejpohodlněji se cestuje na stránkách knih. A já cestuju velice ráda a často.

Taky by se vám mohlo líbit...

2 Responses

  1. Luu napsal:

    >Nehledala jsem tak moc, jak by sis možná myslela…

    O_o
    No, čo že som na prvom dieli tak kritizovala, hé?

  2. Syki napsal:

    >Představ si, že právě u téhle věty jsem si na tebe vzpomněla 😀 😀

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..