Knihy měsíce – leden 2011

Jak jsem slibovala, tak konám. Přináším vám mou hitparádu knih pro tento měsíc. Knihy, které jsem tento měsíc přečetla:

Across the UniverseMy Soul to TakeMy Soul to LoseThe AwakeningThe ReplacementInside OutThe CandidatesClockwork AngelUnearthlyThe Ghost and the GothAnna and the French KissThe Iron DaughterHere Lies Bridget

Hitparáda

Nejlepší kniha
Clockwork Angel (Cassandra Clare)

Proč: Čím dál tím víc se utvrzuju v tom, že Cassandra patří mezi jedny z nejlepších spisovatelek. Navíc si dost dobře dokážu představit, že si s ní jdu někam sednout a celou dobu si vesele vykládáme. Její humor a styl psaní mi prostě sedí. Líbí se mi, že v jejích knihách se do příběhu a postav nezamilujete hned na začátku. Vaše „láska“ se rodí stránkou po stránce. Knihu čtete neuvěřitelnou rychlostí, protože musíte vědět, co se bude dít dál. Prožíváte celý příběh, jako byste i vy sami byli jeho součástí a u toho se výborně bavíte nad různými hláškami a gagy postav.

Nejhorší kniha
Probuzení (L.J.Smith)

Proč: Co si budeme říkat. Nejedná se zrovna o největší skvost pod sluncem a vůbec by světu nevadilo, kdyby něco takového nevzniklo. L.J. mě touhle knihou přesvědčila o tom, že si ji můžu spíš zařadit do kolonky „autorka rychlokvaška“.

Největší překvapení
Inside Out (Maria V. Snyder)

Proč: I když mi trvalo dost dlouho, než jsem knihu vůbec dočetla, jedná se o úžasné dílo. Ze začátku jsem knihu viděla hodně bledě. Nelíbila se mi. Samotný příběh mi vadil. Jenže pak jsem se do ní zamilovala. A jednotlivá odhalení na konci knihy jsem četla s otevřenou pusou. Ano, některé věci jsem tušila mnohem dříve, než se k jejich vysvětlení autorka sama dostala, jiné by mě ani ve snu nenapadly. A ten zvrat na konci knihy jsem nečekala ani náhodou. Někdy je krásné, když si celou dobu myslíte, že jste knihu prokoukli, abyste na jejím konci zjistili, že jste byli vedle jak ta jedle.

Největší zklamání
The Replacement (Brenna Yovanoff)

Proč: Nesuď knihu podle obalu, říká se. Přesto to děláme všichni. Obálka knihy je nádherná, samotný její děj však už tolik ne. Co jsem čekala? Rozhodně něco normálnějšího. Co jsem dostala? Naprostou ujetinu. Ne vždycky ale dostaneme to, co jsme chtěli, že. Na pokračování téhle hrůzy jsem velice, velice zvědavá.

Nejnapínavější kniha
Across the Universe (Beth Revis)

Proč: Chytne a nepustí, dokud ji nedočtete. Výborný knižní debut začínající autorky. Se zatajeným dechem sledujete osud a cestu Eldera a Amy a spolu s nimi odkrýváte jedno tajemství za druhým.

Nejvtipnější kniha
The Ghost and the Goth (Stacey Kade)

Proč: Řekla bych, že zrovna u téhle knihy jsem se vážně bavila nejvíc. Alona i Will jsou oba tak naprosto sví… Kniha mě nejspíš bavila hlavně díky nim.  A samotná zápletka knihy je takový bonus. Nebudete je mít rádi možná hned od začátku, ale později určitě. Doufám, že další díl mě bude bavit stejně.

Nejnudnější kniha
Probuzení (L.J.Smith)

Proč: Místy jsem se přistihla při tom, že bych drahou Elenu nejradši přetáhla lopatou. Stejně tak i Stefana a všechny ostatní postavy. A taky bych tou lopatou majzla po hlavě i samotnou autorku.

Nejromantičtější kniha
Anna and the French Kiss (Stephanie Perkins)

Proč: Co může být romantičtější než Paříž? Město zamilovaných? A to nemluvím o hlavním mužském cíli hrdinčiny lásky… Co může být lepšího, než kombinace anglických – amerických – francouzských genů? A jo, ještě ten britský přízvuk… Ach, ach, mé srdce zaplesalo…

Nejočekávanější kniha
Across the Universe (Beth Revis)

Proč: Kniha byla slavná mnohem dřív, než vůbec oficiálně vyšla. Takový humbuk kolem jednoho knižního debutu se jenom tak nediví. A ten přebal knihy je naprosto nádherný. Až máte chuť se sami vydat na pouť vesmírem.

Knižní série objevená v tomto měsíci
Soul Screamers (Rachel Vincent)

Proč: Tuhle sérii jsem měla v hledáčku už delší dobu a tento měsíc jsem se rozhodla ji konečně nakousnout. A zklamaná jsem rozhodně nebyla.

Nejlepší cover knihy
Unearthly (Cynthia Hand)

Proč: Na obálce se mi líbí úplně všechno. Nejvíc asi ta fialová, protože fialovou miluju. Navíc kombinace fialová – bílá má v sobě něco nadpozemského 😀 Samotný font názvu knihy s tím pírkem je originální. A modelka na obálce je mi sympatická.

Nejhorší cover knihy
Probuzení (L.J.Smith)

Proč: Nejspíš to bude Stefan, že? Půlka Stefanova ksichtu. Na to, že je udělaná digitálně, je ještě dobrá. Ale zaráží mě ta krvavá stopa na rtech. Pfujt!

Největší crush
Will Herondale (Clockwork Angel – Cassandra Clare)

Proč: Od okamžiku, kdy se objevil, jsem věděla, že se do něho „zabouchnu“. Je sexy, válečník, drzý, krutý, Velšan a nejspíš skrývá něco pěkně temného. Co víc si holka může od knižního hrdiny přát? Ta jeho „temnota“ mně neskutečně přitahuje a já se nemůžu dočkat dalších drobečků informací o jeho minulosti, které nám Cassie v dalších dílech nabídne.


Hrdinka měsíce
Anna Oliphant (Anna and the French Kiss – Stephanie Perkins)

Proč: Rodiče si nevybíráme. Kamarády už ano. Ale i tak se v nich někdy pěkně sekneme. A nejhorší je, když vás jeden z vašich kamarádů přitahuje natolik, že se do něj prostě musíte zamilovat. Anna je skvělá postava. Při čtení knihy jsem se s ní naprosto sžila a spolu s ní si prošla úplně vším. Jednoznačně hrdinka měsíce.

Hrdina měsíce
Elder (Across the Universe – Beth Revis)

Proč: Jako budoucí vůdce se musí naučit spoustu věcí. Měl by být nejspíše stejně tvrdý jako Eldest, ale on není. Je ve své nevědomosti tak roztomilý, že byste ho chtěli obejmout a mačkat. I přesto, že je nejspíš vyšší a větší než vy. Já bych ho úplně umačkala… a mazlila se jako s plyšovým méďou. Místy mi připomínal malého Simbu z Lvího krále. Ale když opomineme jeho roztomilost, kterou nejspíš vnímám jenom já, je na něm vidět, že z něj jednou opravdový vůdce bude. Hrdina měsíce.

Pár měsíce
Kaylee a Nash (My Soul to Take – Rachel Vincent)

Proč: Naprosto nejžhavější pár měsíce. I když prozatím tak docela nepobírám vznik a vůbec důležitost jejich vztahu, zůstávám z jejich společných scén naprosto paf. Pif paf puf. Kdyby se kniha mohla potit, při jejich polibcích a-tak-dále by se zapotila teda pěkně.

To by už mohlo stačit, že. Doufám, že se vám má hitparáda líbila a že se budete těšit na příští měsíc. Její sestavování mě bavilo 🙂

Syki

Nejpohodlněji se cestuje na stránkách knih. A já cestuju velice ráda a často.

You may also like...

4 Responses

 1. Lili.en napsal:

  >Obdiv.. tolik knih.. To kdybych měla přečíst já za měsíc, tak bych asi nemohla dělat nic jiného 😀

 2. Luu napsal:

  >Teda, toto je super nápad… 🙂

 3. Veronika napsal:

  >Tolik knih za měsíc…to já teda nepřečtu máš můj obdiv…to já za leden přečetla no moc toho nebylo 🙂 asi hlavně kvůli učení leden je náročný…

 4. Syki napsal:

  >Tak o zkouškovém má člověk docela dost času, když se neučí na nějakou tu zkoušku. A já čtu po večerech, někdy taky jako odreagování od učiva… Od letního semestru budu mít školu nejspíš jenom v pondělky, takže zase bude víc času, ale zase roztaje sníh a já vyrazím ven, budu se muset soustředit na bakalářku a tak dále… takže kdoví, kolik těch knih přečtu příští měsíc.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..