>Chat s Beccou Fitzpatrick

>

Becca Fitzpatrick

Jelikož včera proběhl chat s Beccou Fitzpatrick pořádaný společně FallenArchangel a Mundie Moms, řekla jsem si, že by nebylo na škodu některé otázky a odpovědi přeložit pro ty z vás, kteří chtějí vědět, jak celá série bude pokračovat. 

Předpokládám, že ne všichni jste četli druhý díl série Crescendo, jehož vydání se v češtině dočkáme 21.2.!!! Proto čtěte následující chat pouze na vlastní nebezpečí, protože obsahuje spoilery
Pokud jste to ještě nečetli (například u Judit), třetí díl neponese avizovaný název Tempest, ale Silence (Ticho). 
Chat
Mercedes: Nějaké teaserové věty pro Silence?
Becca: Oh, dobrá otázka! Ano, plánuji eventuálně vypustit nějaké teaserové věty, ale tentokrát to bude trochu jiné. Můj vydavatel chce udržet věci co nejdéle pod pokličkou… Chtějí, aby to bylo velké překvapení! Takže si nejsem ani jistá, jestli dají k dispozici nějaké ARC… (pozn. knihy, které dostávají recenzeti před oficiálním datem vydání, aby si je mohli přečíst a napsat recenze)
Marianne: Říkala jsem si… Když už známe název třetího dílu, jsou už nějaké nápady na cover? Uvidíme Drewa a Samanthu (pozn. postavy na prvních dvou obálkách) dohromady? Možná někoho třetího za nimi, který se je bude snažit oddělit?
Becca: Fajn, možná bych tohle neměla potvrzovat, ale viděla jsem cover minulý týden. A joooo! Nemůžu ho ještě odhalit, ale řeknu vám, že je ze všech tří můj nejoblíbenější.
Marianne: Ani trošku?
Becca: Poslala jsem dneska cover mámě a pět minut jsme po telefonu jásaly. 
*SPOILER*
Sainserra: Ted když Nora zná Patchovo skutečné jméno, jak mu bude říkat?
Becca: Tohle je záludná otázka a já nechci moc spoilerovat hlavní hlinku… ALE řeknu vám, že Nora mu bude říkat Jev i Patch – hlavně Patch.
*KONEC SPOILERU*
Becca: Už jsem to někde říkala dříve, ale podělím se o to s vámi znovu. Když se mi poprvé podařilo prodat práva k Zavrženému a editovala jsem knihu spolu s mou editorkou, zeptala se mě, jestli bych nemohla změnit Patchovo jméno za Rixona. 
Mercedes: Je Silence poslední kniha?
Becca: Ha! Dobrý tip. Ještě nevím, jestli Silence bude poslední díl série. Ještě jsem nedokončila práci na třetím díle a nevím, jak to skončí. V hlavě mám dva možné konce. Jeden by vedl k dalšímu ději a ten druhý příběh Patche a Nory ukončí.
Nadinax: Zajímalo by mě, proč jste první díl série nazvala Hush, Hush (pozn. originální název)?
Becca: Když jsem hledala název, dívala jsem se po něčem, co by vyjadřovalo něco tajnůstkářského nebo skrytého… něco na ten způsob. Při probírání se slovníkem jsem narazila na slovo „hush“. Znamená to „něco skrývat“. Myslela jsem si, že to přesně pasuje, když si uvědomíme, že je tu množství věcí, které Patch před Norou skrývá. Co je zajímavé, když jsem nabízela knihu agentům, plno z nich název nesnášelo (a někteří z nich jej naprosto zbožnovali).  Nikdy jsem nepředpokládala, že si budu moci název knihy ponechat – spíše je spisovatelům doporučováno, aby změnili název knihy, když ji prodávají vydavateli.
Heather: Budu mít Marcie v Silence ráda? V předchozích dvou knihách byla docela otravná.
Becca: Mám Marcie v Silence mnohem radši. Zahraje si v knize zajímavou roli.
Tessa: Jaká věc je nejtěžší na tom, psát o Patchovi?
Becca: Myslím, že nejtěžší je udělat jej „příjemným“ dost na to, aby jej čtenáři měli rádi. Není zrovna tím nejmazlivějším klukem… Ale budete mít šanci v Silence spatřit Patchovu romantickou stránku. Miluju psaní scén mezi Norou a Patchem v téhle knize. Jsou spolu spojení docela silně. Mám mrazení, když píšu tyto scény.
Adrienne: Jak jiné bylo psaní třetího dílu od předchozích dvou? Je ten tlak pryč, když první dva díly byly úspěšné?
Becca: Vážně dobrá otázka. Necítila jsem žádný tlak, když jsem psala Zavrženého (ze začátku), protože jsem neměla ani ponětí o tom, co bych měla očekávat. Někdy je nevědomost sladká. Crescendo se velmi těžko psalo. Nejdřív se mému agentovi a editorovi nelíbil příběh, který jsem původně napsala, takže jsem musela smazat takových 400 stránek a začít znovu (a napsat novou verzi za pouhé 3 měsíce!). A ano, v tomto případě tu bylo obrovské množství tlaku. Chtěla jsem, aby byl příběh úžasný. A neustále jsem přemýšlela nad tím, že prostě nebyl dostatek času na to, abych napsala všechno, co jsem chtěla. Bylo to pro mě obrovské uspokojení, že bylo Crescendo tak dobře přijato. U Silence jsem cítila, že jsem se toho už dost naučila a píše se mi líp. Je to má nejoblíbenější kniha a mám takové tušení, že se bude stejně tak líbit i mým čtenářům. Nemůžu se dočkat na vaše reakce!
Sara: Jsou nějaké možnosti, že bude ze Zavrženého film?
Becca: Musela jsem odmítnout nabídky na koupi filmových práv. Ale mluvila jsem s producentem v prosinci a s filmovou produkční společností (stále se učím poznat v tom rozdíl) a byla jsem nadšená jejich nápady. Když mluvíme o filmových právech, nechci je prodat jenom proto, abych je někomu prodala. Nehci jen vyplnit prázdné místo na něčím rozvrhu. Pokud prodám filmová práva, chci mít jistotu, že ten někdo z toho udělá výborný film.
Mercedes: Jaká je Vaše reakce na to, že máte tolik fanoušků knih? Nemáte jich někdy pokrk? Já bych teda měla!
Becca: Je to hodně zvláštní a přitom úžasná věc! Strávila jsem pět let tím, že jsem se snažila prodat svůj příběh. Během té doby jsem obdržela okolo 100 odmítnutí. Nikdy jsem si nepředstavovala, že se kniha opravdu někdy prodá. A jak daleko bylo odtamtud… až sem?! Úžasné. 
Jennifer: Kdy jste se rozhodla stát se spisovatelkou a proč?
Becca: No… je to docela hloupý příběh. Promovala jsem na škole s titulem ze zdravotnictví a šla jsem učit na alternativní střední školu. Když mi bylo 24, přihlásil mě můj manžel na hodiny psaní. Byla jsem z toho strašně nervózní! Nechtěla jsem tam být. Každý tam měl tituly z Angličtiny a Literatury a se psaním měli letité zkušenosti. Právě v těchto hodinách jsem začala psát Zavrženého. Můj učitel příběh miloval (a taky ji neměl rád, když si vzpomenu, jak mě donutila některé věci předělat) a řekl mi, ať to zkusím dát publikovat.
Sherri: Změnila byste něco v Zavrženém a Crescendu, kdybyste mohla?
Becca: Ano. Měním věci pořád, dokud mi můj vydavatel neřekne, že je čas na to, abych se posunula dál. Myslím, že mám radši délku psaní knihy 5 let než těch 9 měsíců. Zrovna teď mám i docela strach přečíst si Crescendo, protože si jsem jistá, že bych měla nutkání příběh přepsat.

Daniela: Která část psaní Vás baví nejvíc? (Nové nápady, samotné psaní, dopisování knihy atd.)
Becca: Mění se to den ze dne. Právě teď mě dělí od dokončení Silence jen pár stránek a tenhle pocit je neskutečný. Ale včera v noci, když jsem si povídala s manželem, mě napadlo něco perfektního pro jiný příběh a potom jsem nemohla spát, protože jsem byla vzrušená.

Katie: Jakou věc nejvíce obdivujete na Patchovi a Noře?
Becca: Obdivuji Patche za to, čeho všeho se musel vzdát, aby byl s Norou. Ve skutečnosti si myslím, že je místy velmi nesobecký. Také obdivuji jeho nebojacného ducha! Neesxistuje nic, co by Patch neudělal. U Nory obdivuju její odvahu. A mám ráda, že působí jako opravdová šestnáctiletá holka (tedy alespoň pro mě).

Tammkeeen: Můžeme u padlých andělů počítat věk?

Becca: U andělů se věk nepočítá tak jako u nás. Nephilim zůstávájí ve věku, kdy přísahali věrnost. Ale může to být matoucí, protože tenhle věk je věk v lidském pojetí času, na rozdíl od věku Nephilim. Například Nephilim může mít 17 let v lidském pojetí času, ale 200 v pojetí času Nephilimů.
Miranda: Má Nora vlnité vlasy, protože je máte takové i Vy?
Becca: Ano! Nesnášela jsem své vlnité vlasy, když jsem byla teenager. Je to jedna z věcí, na kterou si dobře vzpomínám. A rozhodla jsem se reflektovat svou bolest na Noře. Ale stejně tak to mohla být Vee. Chudák Nora si v tomhle případě vytáhla tu kratší slámku…

Přeložila jsem jen některé otázky a odpovědi, které zaujaly i mě. A jak se tak koukám, pouze jedna z nich je spoileroidní. Kdy se dočkáme oficiální obálky třetího dílu? Prý v dubnu, ale těžko říct. Má být hodně sexy, takže se máme na co těšit…

Recenze Zavrženého
Recenze Crescenda

Syki

Nejpohodlněji se cestuje na stránkách knih. A já cestuju velice ráda a často.

Taky by se vám mohlo líbit...

6 Responses

 1. Haiska napsal:

  >První se mi líbil, tak jsem zvědavá na druhej a to už se tady píše o třetím?? Supr 😉 První jsem si koupila hlavně kvůli obalu, no jo, já vím, nesuď knihu podle obalu… ale to nejde 😉 díky moc za zájímavé info 😉

 2. Nicole napsal:

  >Taky mě napadlo, že bych se těma otázkama prohrabala, ale udělala jsi to za mě 🙂

 3. *Emmgirl* napsal:

  >Wow, tak to se tedy těším! 🙂 Nemůžu se dočkat druhého dílu a on už bude dopsán třetí, páni, to jde rychle. 🙂
  Jak jsem tak ale četla možnost čtvrté knihy, musím se přiznat, že bych byla mnohem raději, kdyby už byl příběh Nory a Patche uzavřen, jelikož se bojím toho, že to zakončí špatně (jsem milovnice happy endů, no x)) a nějak si neumím představit, že by spolu nebyli. 😀

  Jinak moc děkujeme za přeložení. :))

 4. Syki napsal:

  >Já se nejspíš nechám přesvědčit a v únoru si oba dva díly nejspíš koupím. Maminka bude mít ze mě radost, že si zase kupuju knihy 😀 A já osobně chci mít tři díly, víc ne… ale uvidí se.

 5. *Emmgirl* napsal:

  >Tak já si určitě pořídím oba i v angličtině. 🙂 Sice nejsem žádný přeborník ve čtení originálů (zatím jsem zdolala jen jeden :)), ale tak musím mít celou sérii i v originále. 😀

  Mě by také víc vyhovovaly ty tři a konec (tedy pokud to skončí nějak dobře), jelikož se mi zdá, že příběhy o více dílech jsou už tak trochu o ničem, takové roztahané s vůbec podivné.. Ale tak necháme se amozřejmě překvapit. 🙂

 6. Anonymous napsal:

  >Celá serie mi příjde báječná.Je jen málo knížek, které člověku nedají spát a tohle je právě ona. 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..