>Forgive My Fins

>

originální cover
Autor: Tera Lynn Childs
Originální název: Forgive My Fins
Knižní série: Fins
Díl: první
Žánr: fantasy, mořská panna

Anotace na Goodreads: Lily Sanderson má tajemství, a nemám na mysli to, že se zamilovala do roztomilého plavajícího boha Brodyho Bennetta, díky němuž se její srdce začne divoce tlouct. Neopětovaná láska je i tak dost těžká, když jste normální dospívající dívka, ale když jste polo člověk – polo mořská panna jako Lily, neexistuje nic jako obyčejná zamilovanost.

Lilina mořská identita tajemstvím, které se nesmí dostat ven. Když uvážíme, že Liliy není jen tak ledajaká mořská panna – ona je princezna Thalassinie. 

Když se Liliy před třemi lety dozvěděla, že její matka byla vlastně člověk, došlo jí, proč se necítí zrovna dvakrát doma v Thalassinii. Začala žít na souši a chodit na střední školu Seaview, doufajíc že objeví místo, kam opravdu patří. 

Jasně, souš má své vlastní problémy – jako třeba její nepříjemný soused motorkář Quince Fletcher – ale i své výhody – Brody. Problém je, že mořské panny nejsou zrovna obvyklým objektem randění – protože když si vytvoří „pouto“, vytvoří si ho na celý život.

Když se Lily pokusí vyhrát Brodyho lásku, vede to jen k obrovskému chybě v podobě záměny totožnosti. Není připravená na přílivovou vlnu dramatického vztahu. A zjistí, rychle jako mávnutím ploutve, že šťastně-až-na-věky nejde někdy tak hladce, jak byste si představovali.

Nakladatel: Katherine Tegen Books (EN)
Počet stran: 293 (EN)
Vazba: Vázaná (EN)
Vydání v USA: 19.5. 2010
Vydání v ČR: ještě nevyšlo

Moje hodnocení:

Moje hodnocení obálky:

Datum četby: listopad, 3 dny, v angličtině

Reakce bezprostředně po dočtení knihy: Malá mořská víla na střední…?


Oficiální stránky knihy
Oficiální stránky autora
Oficiální blog autora

Můj názor (obsahuje spoilery):
Lily vypadá jako každá normální holka na střední. Ničím zvlášť nevybočuje a ani nepatří mezi ty oblíbené. Jen je už tři roky zamilovaná do Brodyho. Celou dobu sbírá odvahu na to, aby ho pozvala někam na rande nebo mu řekla, že ho miluje, ale místo toho je jeho kamarádkou. A jako by takovýhle problém nestačil, celé tři roky si jí všemi možnými způsoby dobírá její soused Quince, kterého nemůže ani vystát.

Kromě toho všeho má Lily ještě jiné tajemství, které není zase až tak úplně normální. Je mořská panna. A navíc ještě i princezna Thalassinie. Tři roky ale žije na souši se svou tetou a do moře chodívá občasně na návštěvy otce nebo své kamarádky. Blíží se její osmnácté narozeniny, což je velice důležitý mezník jejího života. Měla by se totiž rozhodnout, kde chce žít. V moři nebo na souši. A v nejlepším případě by si ještě měla najít nápadníka, který by s ní vládl podmořskému království. Život není vždycky lehký jako peříčko, i kdybychom to tak chtěli.

A proto se Lily rozhodne, že Brodymu řekne, že ho miluje a později i pravdu o ní samé. Je ovšem poněkud podivné, že jí Quince chce najednou pomáhat… Měla tušit, že se může stát něco divného. Když totiž v knihovně políbíte někoho úplně jiného, než byste chtěli, může vás to přivést do mnohem větších lapálií.

A tak se musíte s nastálou situací vyrovnat jak nejlépe umíte a pokusit se přerušit „pouto“, o něž nestojíte. Nebo si to alespoň myslíte…

No, dala jsem knížce tři hvězdičky. Proč to? Nebylo to to, co jsem očekávala. Možná jsem toho čekala až moc, protože knižní série Oh. My. Gods. se mi hodně zalíbila, a proto jsem se těšila, až se začtu do další knihy Tery. Navíc mě téma mořské panny hodně navnadilo, jelikož už od mala mám moc ráda Ariel (jsem Disney lover <3) a vůbec představu podmořského světa, života… Jenže jsem byla mírně zklamaná.

Čím? Jde totiž o úplně obyčejnou knížku, v níž hlavní hrdinka řeší milostný vztah, jen je to okořeněné existencí druhého světa – toho podmořského. Už od začátku tak nějak víte, jak to skončí a jen se těmi X stránkami pročítáte, abyste došli ke konci, který jste opravdu uhodli. A u toho všeho musíte číst „hloubavé“ myšlenky Lily… Upřímně, lezla mi dost na nervy. Já si nelibuju v holkách, které neustále řeší, jestli je pro toho kluka dobrá, a proč ji ten druhý kluk pořád otravuje… Lily mi přišla taková dost hloupounká. Doteď nechápu, co na tom Brodym tak viděla… A samozřejmě se mi líbil Quince, i když v průběhu knihy se mi už nezdál tak „přitažlivý“ jako na začátku, kdy byl ještě bad boy…

Vzato kolem a kolem je to docela slušný průměr. Nic extra, z čeho byste nemohli spát a museli hned dočíst. Normálka. Zase mi docela vadilo, že tu chyběl nějaký výrazný záporák, i když sestřenice Doe by mohla trochu víc vystčit drápky… nebo ploutve?

Druhý díl s názvem Fins Are Forever má vyjít 28.června 2011, takže si na pokračování docela počkáme. Anotace je docela zajímavá… ale to byla i na tento díl. Nechci se moc těšit. Tera chystá i nějakou úplně novou sérii knih s názvem Medusa Girls. Má se jednat o trilogii. První kniha by měla vyjít někdy na podzim roku 2011.

Pokračování si určitě přečtu, protože doufám, že Lily jako hrdinka více „dospěje“. Ovšem hlavním mým důvodem bude Quince, jelikož doufám, že mě něčím překvapí a bude vůbec drsný… když už má jezdit na té motorce 😀 😀

Syki

Nejpohodlněji se cestuje na stránkách knih. A já cestuju velice ráda a často.

You may also like...

2 Responses

  1. Nicole napsal:

    >Tahle knížka mě zaujala 😉

  2. Syki napsal:

    >Jo, všimla jsem si 😀 😀

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..